Seiko 5 Saat Kadranı Tamiri

0

Seiko 5 Saat Kadranı Tamiri

Seiko 5 Saatlerin zamanında değerinin bilinmemesinden kaynaklı olarak saat kullanıcıları saatlerine düzenli olarak bakım yaptırmadığından ya da dikkatli kullanmadığından zamanla saatlerin kadranları eskimeye ve boyaları dökülmeye başlamaktadır. Bu yıpranmaların en büyük sebebi saatin su geçirmeye başlaması ve bu şekilde kullanılmaya devam edilmesidir. Saatin içine giren su uzun süre boyunca dışarı çıkamadığından sürekli nemli olarak kalması saatin mekanizmasına zarar verdiği kadar saatin kadranına, ibrelerine ve fosforlarına da zarar vermekte.

Halbuki düzenli bakım yapılan saatlerin contalarıda zamanında değiştiğinde saat sorun çıkarmadan ömürlük kullanılabilir. Günümüzde antikaya verilen değerin artmasıyla mekanik anlamda otomatik saatler ve kurmalı saatlerde ilgi görmeye başlamıştır. Mezatlardan ya da ikinci el satış yapanlardan mekanik saat alıp yenileyip kullanmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Saat kadranı tamiri ve indexlerin yani kadrandaki rakamların fosforlarının yenilenmesi için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın