Seiko 5 Otomatik Saat Tamiri – Seiko 5 6309 Kalibre

0

Bir önceki yazımızda kasa kaplama işleminden bahsettiğimiz 6309 Kalibre Seiko 5 model saat uzun zamandır bakım işlemi görmediği için saat sökülerek parçaları detaylı olarak temizlenmiştir. Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü gibi Seiko 5 saatin zembereği çamurlaşmış ve saatin koldayken sallanarak kurulmasını sağlayan otomatik kısmıda paslanmaya başlamış. Saatin mekanizması özel solüsyonla makinede yıkandıktan sonra parçalar tek tek kontrolden geçirilip arıza parçalar değiştirilerek saat tekrar çalışır hale getirilmiştir.

Seiko 5 modelleri hala ederini korumakla beraber eski saatlerden olduğundan birçoğu uzun süre bakım görmediği ve kenarda unutulduğu için işlevselliğini kaybetmiş durumda. Otomatik ya da kurmalı tüm mekanik saatler belirli bir zaman diliminde bakım gördükçe uzun yıllar boyunca çalışabilir. Bakım görmeden çekmecelerde yatan saatler durdukça zamanla daha da paslanmaya oksitlenmeye başlar ve sadece bakımla kurtarılabilecekken parça değişim ihtiyacıda doğabilmekte.

Otomatik saat tamiri yada  kurmalı saat tamiri olarak tüm mekanik saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek hatırası yada değeri olan saatlerinizi tekrar çalışır duruma getirebilirsiniz.

Seiko 5 saat kasa kaplama işlemi için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın