Mont Blanc Meisterstück 4810 501 Saat Tamiri ve Bakımı – Eta Valjoux 7750 Kalibre

0

Eta Valjoux 7750 Kalibreye sahip Mont Blanc Meisterstück 4810 501 model saat su geçirmezlik contalarının eskiyip özelliğini kaybetmesi neticesinde oluşan su alma ve buharlaşmalar nedeniyle mekanizmada sorunlar oluşturmaya başlamış. Nemlenmeler sebebiyle saatin mekanizmasındaki yağların özelliğini kaybetmesi krono butonlarının zor basmasına, saatin otomatik sisteminin tam kurmamasına ve günlük kullanımda yaklaşık 3 dk geri kalmasına neden olmuş.

Mont Blanc Meisterstück 4810 501 saatin Eta 7750 Kalibreli mekanizmasındaki sorunların çözülebilmesi için mekanizmaya ait tüm parçalar sökülerek genel temizlik ve bakım işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır ve bu yağlama işlemi sadece saat sektörüne özel üretilen malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Mont Blanc saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Mont Blanc Eta 7750 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Mont Blanc Meisterstück 4810 501 otomatik saat tamiri ve diğer model Mont Blanc saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Mont Blanc Meisterstück 4810 501 Saat Tamiri ve Bakımı


Bir yanıt yazın