Hislon – Triple Date Moonphase Calendar Automatic – Saat Yenileme İşlemi

0

1950′ li yıllarda üretilmiş ingilizce tabiriyle ”Triple Date”  üçlü takvime sahip ve ekstra olarak yine ingilizce tabiriyle ”Moonphase” ayın evreleri göstergesine sahip bu Hislon Otomatik Saat yenileme işlemleri için Antalya’ dan servisimize ulaştırılmıştır.

Hislon saatin kasasındaki deformasyonlar polisaj işlemiyle giderildikten sonra saatin kasasına tamamen ” mikron altın kaplama ” işlemi uygulanmıştır.

Hislon Moonphase saatin mika olan camı derin çizikler ve sararmalar sebebiyle yenisiyle değiştirilmiştir.

Hislon Triple Date saatin kadran yenileme işlemlerinde kullanıcının talepleri yönünde işlemler yapılmıştır. Kullanıcının isteği üzerine saatin kadranında eski sarı baskılar yerine tamamen beyaz zemin kullanılmıştır.

Saatin mekanizması bakım işlemi için tüm parçalarına ayrıldıktan sonra tekrar kullanılabilir olan parçalar özel tekniklerle düzeltilip değişmesi gerekenler belirlenerek saat mekanizması revizyon işlemine alınmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Hislon Triple Date saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına özel Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.


Hislon – Triple Date Moonphase Calendar Automatic – Saat Yenileme İşlemi


Bir yanıt yazın