Hermes Clipper Saat Tamir / Bakım İşlemi – Eta 7750 Kalibre

0

İsviçre üretimi Eta Valjoux 7750 Kalibreye sahip Hermes Clipper modeli yere düşme sonucu ani durma ve krono butonlarının işlevini yitirmesi sebebiyle saat servisimize ulaşmıştır.

Hermes saatin yere düşmesi sonucunda kronometre sistemindeki parçalardan birinin çatlaması ve gevşeyen vidalardan birinin yerinden çıkaran çarkların arasına sıkışması neticesiyle mekanizmada durma ve kronometre sisteminde kilitlenme oluşmuş.

Hermes Clipper saatin Eta 7750 Kalibreli mekanizmasındaki sorunların çözülebilmesi için mekanizmaya ait tüm parçalar sökülerek arızalı olanlar değiştirilip genel temizlik ve bakım işlemi gerçekleştirilmiştir.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatlerin belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon – aşınma gibi sorunlara yol açmaktadır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır ve bu yağlama işlemi sadece saat sektörüne özel üretilen malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Hermes saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Hermes Eta 7750 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Hermes Clipper otomatik saat tamiri ve diğer model Hermes saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Hermes Clipper Saat Tamir / Bakım İşlemi – Eta 7750 Kalibre 

Bir yanıt yazın