Casio CMD-40 Kumandalı Saat – Casio Cam Çizik Silme İşlemi

0

Casio’ nun efsane saatlerinden olan ve çıktığı döneme damga vuran Casio CMD-40 Kumandalı Saat elinde bulunduran için hala aynı değeri korumaktadır. Çıktığı dönemde yok satan ve şu an yıpranmış kasalarını değiştirebilmek için onlarca talepte bulunan müşterilerimizden saatinin kasasının iyi durumda olanları şanslı olarak saatini sadece çiziklerini sildirerek saatinin yine ilk günkü haline getirilebildiğini görmektedir.

Aşağıdaki resimlerde de görüldüğü gibi saatin kasası büyük ölçüde temiz kalmış fakat cam kasaya göre biraz çıkıntılı olduğu için sürtünmelere ve darbelere maruz kalarak fazlasıyla çizilmiş. En alttaki resimde görüldüğü üzere saatin kasası maskelenip sadece saatin cam kısmına polisaj işlemi yapılmıştır. Polisaj işlemlerinden her zaman maskeleme uygulanarak farklı katmanların polisaj esnasında zarar görmesi engellenmektedir. Camla kasanın sertliği ve rengi farklılık gösterdiğinden maskeleme yapılmadan uygulanacak polisaj işleminden saatin orijinalinde mat olan kasasıda böyle bir durumda parlayacak ve saatin orijinal görüntüsü kaybolacaktır.

Eski ya da yeni tüm marka ve model saatinize ait polisaj ve çizik silme işlemi için bizimle iletişime geçerek fiyat ve detay konusunda ön bilgi alabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın