Cartier Santos 100 XL Saat Tamiri – Cartier 049 Kalibre – Eta 2892-2 Kalibre

0

Cartier Santos 100 XL otomatik mekanizmalı saatte bulunan manuel kurma özelliğindeki sıkışma sebebiyle saat tepe ( kurma kolu ) yardımıyla manuel kurulmaya çalışıldığında otomatik çarklarındaki sıkışmadan dolayı mekanizma rotorununda dönmeye başlaması şikayetiyle servisimize ulaşmıştır.

Sadece mekanik saatlerle kısıtlı olmayıp tüm saatler belirli zamanlarda periyodik olarak bakım görmesi gerekmektedir. Zamanla saatin mekanizmasındaki yağlar kuruyabilmekte ve bu durum korozyon-aşınma gibi durumlara yol açmaktadır.

Cartier Santos saatin Eta 2892-2 Kalibreli mekanizmasında yağların kuruması sebebiyle saatin otomatik mekanizması randumanlı çalışmadığı için çarklardaki sıkışmalardan dolayı saatin zemebreği tam olarak kurulamadığı için güç rezervini tam olarak dolduramamakta.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Cartier Santos saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Cartier 049 kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Cartier otomatik saat tamiri ve diğer model Cartier saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Cartier Santos 100 XL Saat Tamiri – Cartier 049 Kalibre – Eta 2892-2 Kalibre


Bir yanıt yazın