Arlon Cep Saati Kadran Tamiri

0

Arlon Cep saatinin kadranında oluşan çatlamalar ve deformasyonlar sebebiyle saatin kadranın birebir aynısı üretilerek saat daha temiz bir görünüme kavuşturulmuştur. Saatin kadranındaki 5 ve 11 yönündeki deformasyonlar maalesef zamanında bilinçsizce yapılan kadran ayağı tamirinden kaynaklanmaktadır. Geçmiş dönemlerde saatin darbe alması veya düşmesi sonucunda kadran ayakları kırıldığında punto işlemiyle kadrana yeni ayak yapılıyordu fakat o dönemin belki acemiliği belkide teknik yetersizliği sebebiyle aslında kaş yaparken göz çıkartılıyordu. Saatin kadranına yeni ayak yapıcam derken o güzel mine, seramik kadranların yüzüne bakılacak hal bırakılmıyordu. Halbuki kadran ayağı yerine, kadranın güzelliğini bozmaya gerek bırakmayan daha farklı yöntemlerde varken.

Günümüzde antika saat sahibi olmak isteyen birçok kullanıcı alacağı birçok eski saatte maalesef bu sorunla karşılaşmaktadır. Zamanında değer verilmediği için deformasyona uğrayan saat kadranları günümüzde tamir edilebilmekte ya da aynısından üretilmektedir. Boyası dökülmüş, aşınmış ve deformasyona uğramış birçok saat kadranı tamir edilebilirken bazıları da yukarıda belirttiğimiz hususlar sebebiyle tamir edilebilecek durumda olmadığından yenisine ihtiyaç duyulmaktadır. Elbette onlarca sene önce üretilen bu saatlerin kadranlarının yenisi üretilmediğinden özel metal üzerine yine özel baskı yöntemiyle saatin görüntüsü bozulmadan aynı görünümde saat kadranı elde edilebilmektedir.

Arlon saat kadran tamiri ve diğer marka cep saatlerinin kadran tamiri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın