Frederique Constant Saat Tamir ve Bakımı – Eta 2824 Kalibre

Frederique Constant markasına ait Eta 2824-2 Kalibreye sahip bu model düşme sonucunda mekanizmayı kasaya sabitleyen vidalardan birinin kırılıp mekanizma içine düşmesiyle saatte durma meydana gelmiştir.

Kol saatlerinde, mekanizmanın saatin kasanın içerisinde oynamaması ve darbelere karşı sağlam durması için plastik yada metal çerçeve kullanılır. Bazen bu çerçeveler vidalarla kasaya daha da sabitlenir fakat düşme vb sert darbelerde bu vidalar kırılarak yerinden çıkabilir.

Frederique Constant saatimizde de bu vidalar darbeden etkilenerek kırılmış ve yerinden çıkmış.

Kırılan vidanın mekanizmanın üzerinde kalan parçaları özel teknikle çıkartılarak yenisi takılabilmektedir. Tabi bu işlem hassas bir işlem olduğu için saatin mekanizmasına zarar vermeden iz bırakmadan yapılması gerekir -ki saatin değerinde bir kayıp olmasın.

Frederique Constant saatin kırılan vidası yerinden özenle çıkarıldıktan sonra mekanizması tüm parçalarına ayrılarak bakım işleminden geçirilmiştir. Saatin mekanizması her ne kadar yeni olsa bile gözle görülemeyecek en ufak kırıntı parçaları saatin çalışmasında soruna yol açacaktır ve ilerleyen zamanlarda parçalara zarar verecektir. Bu nedenle tüm parçalar yıkanıp temizlendikten sonra yağlama işlemleri tekrar fabrikanı belirlediği yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Frederique Constant saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra saatin mekanizmasına Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile özel olarak kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Frederique Constant saat ve diğer marka saatlerinizin maddi ve manevi değerini koruyabilmek için saatinizi gerçek saat ustalarına teslim etmenizde her zaman fayda vardır.

Frederique Constant saat tamiri ve diğer İsviçre markalı saat tamiri işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yapılan İşlemler

  • Frederique Constant Saat tamiri ve bakımı
  • Frederique Constant Eta 2824-2 Kalibre kalibrasyon ayarı
  • Frederique Constant Kurma kolu ve Kapak contaları değişimi
  • Frederique Constant Su geçirmezlik testi

Frederique Constant Saat Tamir ve Bakımı – Eta 2824 Kalibre