Frank Muller Casablanca – Saat Tamiri ve Bakımı

İsviçreli saat firması Frank Muller markasına ait Casablanca modelinin rezerv süresinin düşük olması yani saati koldan çıkarınca kısa sürede durması nedeniyle saatin mekanizması tüm parçalarına ayrılarak bakım işlemine alınmıştır.

Mekanik bir saatte en önemli işlemlerden birisi yağlama aşamasıdır ve bu yağlama işlemi sadece saat sektörüne özel üretilen malzemelerle gerçekleştirilmektedir. Bilinçsizce yapılacak bir işlem saatin belli bir süre sonra düzensiz çalışmasına hatta tamamen durmasına yol açacaktır. Tüm saat mekanizmalarında asla her noktaya yağlama işlemi uygulanmaz. Fabrikanın belirlediği noktalarda yine fabrikanın belirlediği ölçülerde yağlama işlemi yapılması gerekmektedir.

Frank Muller saat bakım, onarım ve yağlama işlemlerinden sonra Frank Muller Eta kalibreli saatin mekanizmasına özel olarak Timegrapher adı verilen Mekanik Saat Ayar Makinesi ile kalibrasyon işlemi uygulanarak fabrikanın belirlemiş olduğu toleranslarda saatin günlük hassas değerlere ulaşması sağlanmıştır.

Frank Muller Casablanca otomatik saat tamiri ve diğer model Frank Muller saat tamir ve bakım işlemleri için bizimle iletişime geçerek detay ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Frank Muller Casablanca – Saat Tamiri ve Bakımı